Ovation CE44-RBB

Celebrity Elite®
Mid-depth
Snímač CP-100
Preamp OP-4CT
Reverse Blueburst

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: OV533.127
Značka: Ovation
€520 –7 % €480 €480 / 1 ks
Kategória: Ovation - roundback
Záruka: 3 roky
Položka bola vypredaná…

Hlavné výhody Ovation Celebrity oproti štandardným gitarám:
- Predná doska je z masívneho dreva. Roundback korpus je tvorený z vysokorezonančného Fibercarbonu Lyrachord® bez pravých uhlov, vďaka čomu dochádza k vyrovnaným a stabilným odrazom na všetkých frekvenciách.
- Struny sa prevliekajú priamo do tela kobylky bez použitia kolíkov, vďaka čomu má gitara dlhší dozvuk.
- Piezo snímač CP-100 má 6 snímacích výstukov, čo vytvára vyšší prítlak pod každou strunou. Je navrhnutý tak, aby kompenzoval prípadné mikroskopické nerovnosti na spodnej hrane kobylky. Tým je zvuk spoľahlivo dynamicky vyrovnaný na každej strune.
- Aktívny predzosilňvač OP-4CT s ultrapresnou ladičkou a 3-pásmovým equalizérom s charakteristickým Ovation zvukom, ktorý poznáte z legendárnych nahrávok zo 70tyh - 90tych rokov.
- Štandardný Ovation tvar hlavy nájdete na všetkých modeloch značky Ovation. Obsahuje dostatok hmoty pre vysokú rezonanciu, je však navrhnutý pre veľmi pohodlnú výmenu strún.
- Stredná hĺbka korpusu - mid depth - je bohatšia na spodné frekvencie a prináša veľmi pohodlný pocit z hry ako v sede, tak aj v stoji.
- Postranné rezonančné otvory - side holes - eliminujú vznik spätnej väzby, dokonca aj pri hre s vysokým skreslením.

 

Parametre:
Predná doska: Kanadský Smrek Sitka - masív
Rebrovanie: Ovation X Bracing
Korpus: Lyrachord®
Hĺbka: Mid-depth
Krk: Mahagon
Hmatník a kobylka: Ovangkol
Lemovanie: ABS slonovina
Snímač: CP-100
Preamp: OP-4CT
Mechaniky: Ovation closed, chróm
Menzúra: 643mm
Nultý pražec: 43mm
Počet pražcov: 23
Farba: Reverse Blueburst, matná

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Gitary tejto legendárnej značky sa začali vyrábať v roku 1965 v americkom meste  New Hartford v štáte Connecticut. Boli to prvé akustické gitary v ktorých bol osadený piezzo-elektrický snímač, ktorý bol zabudovaný priamo v kobylke, pod každou strunou zvlášť. Táto technológia je patentovaná a dodnes na nevyskytuje v žiadnych gitarách od iných výrobcov.
Ich unikátne akustické vlastnosti sú spôsobené telom, ktorý má tvar "roundback" - teda je oblé, bez pravých uhlov. Použitý materiál nie je plast ale patentovaný carbon fiber - Lyrachord®, ktorý sa bol pôvodne vyvinutý pre výrobu helikoptér. Okrem toho má vynikajúce rezonančné vlastnosti. Gitary Ovation znejú, ako keby boli obohatené o chorus efekt.
Sú to teda jediné naozaj elektro - akustické gitary.
Typické pre tieto gitary sú bočné rezonančné otvory v tvare hrozna. Tie obmedzujú vznik spätnej väzby neprerušujú rezonanciu medzi kobylkou a hmatníkom, resp. nultým pražcom.
Do portfólia značky Ovation patria okrem akustických gitár (s kovovými strunami) aj gitary s nylonovými strunami, 12 strunové gitary, basové gitary, mandolíny a ukulele. V 80tych rokoch vyrobili aj niekoľko prototypov rezofonických gitár, tie sa ale na trhu neetablovali.
Elektrické gitary značky Ovation sa prestali vyrábať v roku 1980, kedy patent piezzo kameňov boli odpredané Leovi Fenderovi, ktorý už vtedy vyrábal gitary MusicMan.
Aktuálne sa vyrábajú 3 veľkosti: Supershellow (tenké, vhodné pre hru v stoji), MidDepth (stredná, štandardná hrúbka korpusu), Deep Contour (široké telo s veľmi basovým zvukom).

Najznámejší svetový hráči na nástroje Ovation: Brian May, Feddie Mercury, Richie Sambora (Bon Jovi), Al Di Meola, Larry Coryell, Glen Campbell, Steve Lukather (Toto), Yngwie Malmsteen a mnohí ďalší. Prakticky všetky najväčšie svetové hity, kde počuť akustické gitary a ktoré sa zrodili v 70tych až 90tych rokoch, boli nahrávané na gitarách značky Ovation.