Ovation 1712 Custom Balladeer

Solid Sitka AAA
Deep Contour
Snímač OCP1K
Preamp FET-3
Natural lesk

Skladom (1 ks)
Kód: OV1712
Značka: Ovation
€2 490
Kategória: Gitary
Záruka: 3 roky

Hlavné výhody Ovation PRO oproti štandardným gitarám:
- Predná doska je z masívneho dreva. Roundback korpus je tvorený z vysokorezonančného Fibercarbonu Lyrachord® bez pravých uhlov, vďaka čomu dochádza k vyrovnaným a stabilným odrazom na všetkých frekvenciách.
- Struny sa prevliekajú priamo do tela kobylky bez použitia kolíkov, vďaka čomu má gitara dlhší dozvuk.
- Piezo snímač OCP1K je zložený zo 6 samostatných snímačov vystlaných silikónom, takže prítlak pod každou strunou je nazávislý od kobylky. Tým je zvuk spoľahlivo dynamicky vyrovnaný na každej strune.
- Aktívny predzosilňvač FET-3 má 3-pásmovým equalizérom s charakteristickým Ovation zvukom, ktorý poznáte z legendárnych nahrávok zo 70tyh - 90tych rokov.
- Štandardný Ovation tvar hlavy nájdete na všetkých modeloch značky Ovation. Obsahuje dostatok hmoty pre vysokú rezonanciu, je však navrhnutý pre veľmi pohodlnú výmenu strún.
- Deep Contour korpus - je bohatý na spodné frekvencie a prináša veľmi pohodlný pocit z hry hlavne v sede..

 

Parametre:
Predná doska: Kanadský smrek Sitka AAA
Rebrovanie: Ovation Scalloped X Bracing
Korpus: Lyrachord®
Hĺbka: Deep Contour
Krk: 2 kusový Mahagón 
Hmatník: Palisander, Radius 10"
Kobylka: Palisander
Lemovanie: ABS slonovina
Snímač: OCP1K
Preamp: FET-3 (volume + basy, stredy a výšky)
Mechaniky: Ovation closed, Chróm
Menzúra: 643mm
Nultý pražec: 42,5 mm
Počet pražcov: 20
Struny: 012-054 phosforbronz
Farba: Natural lesk
Dodávané v pevnom kufri Ovation
Rok výroby: 1987
Výrobné číslo: 386318
Vyrobené v USA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Gitary tejto legendárnej značky sa začali vyrábať v roku 1965 v americkom meste  New Hartford v štáte Connecticut. Boli to prvé akustické gitary v ktorých bol osadený piezzo-elektrický snímač, ktorý bol zabudovaný priamo v kobylke, pod každou strunou zvlášť. Táto technológia je patentovaná a dodnes na nevyskytuje v žiadnych gitarách od iných výrobcov.
Ich unikátne akustické vlastnosti sú spôsobené telom, ktorý má tvar "roundback" - teda je oblé, bez pravých uhlov. Použitý materiál nie je plast ale patentovaný carbon fiber - Lyrachord®, ktorý sa bol pôvodne vyvinutý pre výrobu helikoptér. Okrem toho má vynikajúce rezonančné vlastnosti. Gitary Ovation znejú, ako keby boli obohatené o chorus efekt.
Sú to teda jediné naozaj elektro - akustické gitary.
Typické pre tieto gitary sú bočné rezonančné otvory v tvare hrozna. Tie obmedzujú vznik spätnej väzby neprerušujú rezonanciu medzi kobylkou a hmatníkom, resp. nultým pražcom.
Do portfólia značky Ovation patria okrem akustických gitár (s kovovými strunami) aj gitary s nylonovými strunami, 12 strunové gitary, basové gitary, mandolíny a ukulele. V 80tych rokoch vyrobili aj niekoľko prototypov rezofonických gitár, tie sa ale na trhu neetablovali.
Elektrické gitary značky Ovation sa prestali vyrábať v roku 1980, kedy patent piezzo kameňov boli odpredané Leovi Fenderovi, ktorý už vtedy vyrábal gitary MusicMan.
Aktuálne sa vyrábajú 3 veľkosti: Supershellow (tenké, vhodné pre hru v stoji), MidDepth (stredná, štandardná hrúbka korpusu), Deep Contour (široké telo s veľmi basovým zvukom).

Najznámejší svetový hráči na nástroje Ovation: Brian May, Feddie Mercury, Richie Sambora (Bon Jovi), Al Di Meola, Larry Coryell, Glen Campbell, Steve Lukather (Toto), Yngwie Malmsteen a mnohí ďalší. Prakticky všetky najväčšie svetové hity, kde počuť akustické gitary a ktoré sa zrodili v 70tych až 90tych rokoch, boli nahrávané na gitarách značky Ovation.