Ovation Ultra 1516DTD Dusk till dawn modrá

The Pro Series Ultra® 
Mid Depth 
Snímač OCP-2000 
Preamp New K-21CT 
Dusk till dawn modrá metalíza

Skladom (1 ks)
Kód: OV551.005
Značka: Ovation
€800
Kategória: Ovation - roundback
Záruka: 3 roky

Hlavné výhody The Pro Series Ultra® oproti štandardným gitarám:
- Predná doska je z masívneho nemeckého smreku, ktorý vďaka tepelnému ošetreniu simulujú zvuk 15 rokov vyhratej dosky. Roundback korpus je tvorený z vysokorezonančného Fibercarbonu Lyrachord® bez pravých uhlov, vďaka čomu dochádza k vyrovnaným a stabilným odrazom na všetkých frekvenciách.
- Struny sa prevliekajú priamo do tela kobylky bez použitia kolíkov, vďaka čomu má gitara dlhší dozvuk.
- Nový piezo snímač OCP-2000 je zložený zo 6 samostatných snímačov, takže prítlak pod každou strunou je nazávislý od kobylky. Tým je zvuk spoľahlivo dynamicky vyrovnaný na každej strune.
- Nový aktívny predzosilňvač K-21CT s ladičkou a 2-pásmovým equalizérom má charakteristický zvuk Ovation, ktorý poznáte z legendárnych nahrávok zo 70tyh - 90tych rokov.
- Štandardný Ovation tvar hlavy nájdete na všetkých modeloch značky Ovation. Obsahuje dostatok hmoty pre vysokú rezonanciu, je však navrhnutý pre veľmi pohodlnú výmenu strún.
- Stredná hĺbka korpusu - mid depth - je bohatšia na spodné frekvencie a prináša veľmi pohodlný pocit z hry ako v sede, tak aj v stoji.

 

Parametre:
Predná doska: Nemecný smrek AA
Rebrovanie: Ovation Scalloped X Bracing
Korpus: Lyrachord®
Hĺbka: Mid Depth
Krk: 2 dielny Khaya
Hmatník a kobylka: Indický Laurel
Lemovanie: ABS biela
Snímač: OCP-2000
Preamp: K-21CT 
Mechaniky: Ovation closed, Nikel s čiernymi motýlikmi
Menzúra: 641,35mm
Nultý pražec: 42,8 mm
Počet pražcov: 20
Výrez: Nie
Soft case: Áno
Farba: Dusk till dawn, modrá metalíza, vysoký lesk

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Gitary tejto legendárnej značky sa začali vyrábať v roku 1965 v americkom meste  New Hartford v štáte Connecticut. Boli to prvé akustické gitary v ktorých bol osadený piezzo-elektrický snímač, ktorý bol zabudovaný priamo v kobylke, pod každou strunou zvlášť. Táto technológia je patentovaná a dodnes na nevyskytuje v žiadnych gitarách od iných výrobcov.
Ich unikátne akustické vlastnosti sú spôsobené telom, ktorý má tvar "roundback" - teda je oblé, bez pravých uhlov. Použitý materiál nie je plast ale patentovaný carbon fiber - Lyrachord®, ktorý sa bol pôvodne vyvinutý pre výrobu helikoptér. Okrem toho má vynikajúce rezonančné vlastnosti. Gitary Ovation znejú, ako keby boli obohatené o chorus efekt.
Sú to teda jediné naozaj elektro - akustické gitary.
Typické pre tieto gitary sú bočné rezonančné otvory v tvare hrozna. Tie obmedzujú vznik spätnej väzby neprerušujú rezonanciu medzi kobylkou a hmatníkom, resp. nultým pražcom.
Do portfólia značky Ovation patria okrem akustických gitár (s kovovými strunami) aj gitary s nylonovými strunami, 12 strunové gitary, basové gitary, mandolíny a ukulele. V 80tych rokoch vyrobili aj niekoľko prototypov rezofonických gitár, tie sa ale na trhu neetablovali.
Elektrické gitary značky Ovation sa prestali vyrábať v roku 1980, kedy patent piezzo kameňov boli odpredané Leovi Fenderovi, ktorý už vtedy vyrábal gitary MusicMan.
Aktuálne sa vyrábajú 3 veľkosti: Supershellow (tenké, vhodné pre hru v stoji), MidDepth (stredná, štandardná hrúbka korpusu), Deep Contour (široké telo s veľmi basovým zvukom).

Najznámejší svetový hráči na nástroje Ovation: Brian May, Feddie Mercury, Richie Sambora (Bon Jovi), Al Di Meola, Larry Coryell, Glen Campbell, Steve Lukather (Toto), Yngwie Malmsteen a mnohí ďalší. Prakticky všetky najväčšie svetové hity, kde počuť akustické gitary a ktoré sa zrodili v 70tych až 90tych rokoch, boli nahrávané na gitarách značky Ovation.